OdaTV

17 HAZİRAN 2011… Bu yazı o dönemde TÜRKİYE’de SOLUN DOĞAL LİDERİ ÖCALAN’dır olarak verilmişti. Önce bunu bir okuyalım:

“KILIÇDAROĞLU’NUN RAKİBİ BAYKAL DEĞİL ÖCALAN’DIR” https://odatv.com/kilicdaroglunun-rakibi-baykal-degil-ocalandir-1706111200.html …

Bu yazı da Soner Yalçın tarafından 7 HAZİRAN 2015 genel seçimleri sonrası kaleme alınmış. Şimdi de bunu okuyalım, sonra hikayemizi anlatacağım:
https://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/kilicdaroglu-mu-ocalan-mi-854617/ …

ODATV, Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul tarafından 2007’de kuruldu. AQP muhalifi bir site olarak, bağımsız, cesur haberler yapmaya başladı. O zamana kadar forumlarda kendince muhalif yazılar yazan, benim gibi birçok arkadaş hemen ODATV’ye üye olup yorumlar yazmaya başladık.

Örneğin, benim üyeliğim sanırım ilk 300 üye içindedir, “AS” rumuzuyla yazıyordum. Orada yorumlarda da, şimdi tivitlerde olduğu gibi kendi aramızda tartışmalar yaşıyorduk. VATANCAN ekip orada kısa zamanda birbirini tanımaya başladı.

Zaman zaman tartışmalara sitenin editörleri müdahele eder, bizzat tartışmalara girer, çizmeyi aşan yorumları siler ve ısrarda üyelikten atarlardı. (Bu, forumlarda da böyledir)

Fakat ne hikmetse, özellikle RAFAEL SADİ yazıları altında SHOLO HAİM rumuzlu birinin, TÜRKİYE aleyhine yazdıklarını görmezden gelirler, onunla tartışan bizlere ayar vermeye çalışırlardı. Ben, Tonguç, @Deli_Zeytin, Neşe Abla, Şaman, Dara Hanım, Fatma Ablamız, Yılmaz Berberoğlu, Zalim Şevki… Bu editörlerle ve Shlomo ile çok çatıştık. O dönemde rahmetli MÜMTAZ İDİL baş editör idi.

İşte ODATV’yi ODATV yapan o yorumlar ve çatışmalardı. O arada ERGENEKON dalgalarından ODATV de nasibini aldı, Şubat ve Mart 2011’de iki kez baskın yedi ve bir çok yazarı, Soner Yalçın başta olmak üzere içeri alındı. Mümtaz İdil tek kalmıştı, site batmasın diye çok uğraştık, yorumlarımızla destekledik, her gün yüzlerce-binlerce kez tıkladık.

Ve MÜTHİŞ BİR GOL YEDİK!

Bir yazı yayınlandı. Yazar ismi olmadan…

“TÜRKİYE’DE SOLUN DOĞAL LİDERİ ÖCALAN”
İnanılmaz tepki koyduk. Yazar ismi istedik. Rahmetli MÜMTAZ İDİL yazıyı üstlendi, yemedik. Ve SONER YALÇIN yazıyı hapishaneden ben gönderdim dedi. İnanın, çok ama çok incindik.

“YÜZ VERDİK YETİME GELDİ KOYDU…” gibi oldu.
Hani @agartabekcisi Celal Ağa’nın bir fotoğraf yazısı vardı ya… “KAHRAMAN BİLDİKLERİN HAİN çıkarsa sakın şaşırma” temalı… Hah tam da öyle hissettik. Ayrıldık ODATV’den o dakika.

Yılmaz Berberoğlu, Neşe Abla ve ben GAVUREGE adlı site kurduk.

Fakat YILMAZ erken ayrıldı aramızdan, ruhu şad olsun büyük vatancan, “kaempfer” idi rumuzu. Eşi ile ADMİN sorununda anlaşamayınca (ki ayrılmak üzerelerdi, eşi inada bindirdi işi), NEŞE ABLA-OSMAN ABİ ile birlikte yurdumacanfeda.com sitesini kurduk. 2014’ten beri bu mecrada ses duyurmak daha etkili ve kolay olduğundan hepimiz tivit alemine taşındık.

Sitemiz hala faal gerçi, ama çoğu mesaimizle buralardayız. Netice olarak ben bunları neden yazdım? ODATV eski çizgisini o yazıyla kaybetmişti, şimdi artık başlıklarla oynayan, magazin yemek tarifleri veren bir para makinesine döndü.

Son örneğini çarpıtma haberle AYDINLIK GAZETESİ’ne vurmaya çalışarak verdi. Eh arada iyi, okunmaya değer bir kaç yazı çıkmakta. Okuyun geçin.
Çünkü artık iyice AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI.

@alibaba

Twitter: @ARTIKMODEYOK

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.