Mangal Ocakbaşı

Peki daha fazla üzmeden sizi, yazayım.

MANGAL: TÜRKİYE

KÖMÜR ATEŞİ: TÜRK İNSANI

KARIŞTIRAN EL: ABD

TUTTUĞU MAŞA: PKK-FETÖ

ABD; Afganistan, Irak, Libya, Suriye olmadığımızı bildiğinden, kendi giremeyip ülkemizi bu MAŞA ile çok uzun yıllardır karıştırmakta.

PKK yı uzun yıllardır biliyorduk, ama hep şüphe içindeydik. Bu maşa, tek kollu zor becerirdi işi. Diğer kolunu da bulduk biz yine herkeslerden önce, FETÖ idi diğer kolu maşanın… Ama memleketi yönetenler, OYA-TAPANLAR olarak ülkeyi bunlara sattılar.

Siz biraz düşünün bu ihtiyar ne demek istiyor, nereye varacak diye, ben de bir kahve yapayım, gece uzun olacak…

Bu maşanın iki kolu zaman zaman denk geliyorlardı ama ülkeyi yöneten siyasilerin oy kaygısıyla bunları perdeledikleri için, toplumun geneli olan bitenin pek farkında değildi. Önceki siyasilerin de suçu çok ama, özellikle bu İHVANcı imamlar iktidarında çok yüz buldular.

2002’de bitme noktasına gelmiş maşanın PKK kolunun imdadına, diğer kol FETÖ yetişti. Temel’in dediği gibi “tam s*kine göre hoca bulmuşlardı, ramazan güzel geçecekti.” Eh AQP için de bir OY DEPOSU idiler ve ALINLAR SECCADEDE, MENZİL BİRdi.

Ve PKK yeniden dirilmeye başladı

2004 MGK ile, BİP-BOP projesinin açıklanmasının aynı tarihlere denk gelmesi, gören gözler için KIRMIZI ALARMDI. Oysa “ama” çığlıklarımızı bu millet sallamadı. Ve palazlanan MAŞAyı tutan ABD (PKK-FETÖ) düğmeye bastı. ERGENEKON… Dalga dalga… BALYOZ dalga dalga…

Medyasıyla beyinlerimizin ırzına geçtiler. TSK diz çökertiliyordu.. Çünkü MAŞA’yı farketmişti. Bitirilmesi gerekiyordu. YETMEZ AMA EVETLER… Ve OSLO-DOLMABAHÇE… Veeeeeeee AÇILIM SÜRECİ…

AÇILIM SÜRECİ aslında düşünülen SON DARBEye hazırlıktı. MİT başkanı FİDAN’ın APO ile görüşmesiyle START aldı (Aralık 2012). Aşamaları tek tek sıralamayacağım, internet ortamında çok kronolojik döküm var, oradan bulabilirsiniz, ben kısa keseceğim.

Mayıs sonunda TAKSİM GEZİ PARKI’nda ağaç kesmek bahanesiyle MİLLETİ AYAKLANDIRDILAR, açılıma paralel. Bazı kafalardan gene çatlak sesler çıkacaktır, GEZİME DOKUNMA diyecek, ama tek sözle susturacağım onları. Daha ilk günden CNN INTERNATIONAL’ın iki canlı yayın arabası neden TAKSİM’deydi?

TÜRKİYE’yi bir harabeye döndürüp YIKIP PARÇALAMAK için amansızca saldırmaya başladı MAŞA. Yazarı sevmem ama, burada güzel bir AÇILIM KRONOLOJİSİ mevcut, isteyen buradan hafıza tazeleyebilir:

https://odatv.com/iste-cozum-surecinin-kronolojisi-1108151200.html

Şuraya kadar yazdıklarımı görmeden gene bana TAYYİP’çi oldun diyecekler, ama desinler… 🙂

DEVLET GÜDÜMÜNDE BİR TAYYİP, ABD GÜDÜMÜNDE 1000 KEMAL KILIÇDAR’dan evladır. Ve 10 ağustos 2014’te RTE C.B. oldu. BAŞBAKANLIK SİYASİ MAKAMDIR, CUMHURBAŞKANI MEMURDUR.

DEVLET ve TSK cumhurbaşkanı olmuş RTE’ye gerekli brifingleri SON KEZ verdi. Veeee 7 Haziran 2015’te genel seçimlerle (burada YCHP nin yaptığı propaganda çok etkili oldu… ARİTMETİK) HDPKK %13 ile barajı aşıp AZGINLIĞA BAŞLAYINCA İPLER KOPTU.

Peki sona gelelim… 15 TEMMUZ 2016 FETÖ-PKK ortak yapımı darbe girişimi de atlatılınca DEVLETimize bir öz güven geldi. OHAL ve KHK lar yardımıyla çok başarılı olamasa da özellikle TSK-EGM ve ADALETte büyük temizlik yapıldı. Ama SİYASİ ayağa dokunulmadı.

Ben geldiğimiz noktada bunun bilerek yapıldığına, SİYASİ AYAĞA varılacak nokta adına dokunulmadığını şiddetle düşünüyorum. Bugünkü TAHLİYELER… ARINÇ ve bir çoğunun konuşmaları…. DEVLET derin bir operasyonun STARTINI verdi diyorum, herkes mücadele bitti derken…

KHK’larla canı yanan çok insan var, YARGI REFORMU bir manada bunu önleyecek gibi duruyor. Ve bu tahliyeler… TÜRKİYE HALA HUKUK DEVLETİ denmesine sebep olacak. SON PERDE FİNAL SAHNESİ’nin dekorları tamamlanıyor. Veeee RAPPPPPP…

Bu RAPPPP meselesini makul bir süre sonra yine yazacağım..

Bu 12 EYLÜL rap’ı olmayacak.

KADİFE ELDİVEN.

DEMİR YUMRUK..

Bölgesel OHAL, kısmi SIKIYÖNETİM.

DEVLET İHANETİ AFFETMEZ.

Bekleyin.

Sakince bekleyin.

Göreceğiz.

Sevgiyle kalın.

Bu arada ilave… MANGALIN IZGARASI: SİYONİST MASON takımı… Her zaman ve her yerde hazır ve nazırdırlar MAŞA HİZMETKARI olmaya.

Yazar: Ali Baba

Twitter: @tekzabit

One Reply to “Mangal Ocakbaşı”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.