Beşinci Kol Faaliyeti

Peki, genel istek üzerine 5. KOL FAALİYETLERİ nedir ne değildir yazalım. İlk olarak İSPANYA İÇ SAVAŞI sırasında MADRİD’in düşmesinde kullanılmıştır bu terim. Kuşatma generali 4 KOLDAN KUŞATTIK şehri, 5. KOL DA İÇERİDE, ÇABUK DÜŞER deyince literatüre böyle girmiştir.

Kısaca özetlersek…

Beşinci kol, fiilî müdahale ile ele geçirilemeyen bir kitleyi ya da devleti propaganda, casusluk, sabotaj ya da terör yoluyla manevî etkiye maruz bırakmak suretiyle müdahaleye uygun hale getirmek ya da fiilî savaş esnasında savaşı daha kolay kazanmak için yapılan her türlü manevî yıkıcı çalışmadır. Tarihte bir çok savaş sırasında değişik şekillerde görülmüştür.
TRUVA ATI bile bir çeşit 5. kol faaliyetidir. Bu terim propaganda çalışmalarından farklı olarak yapılan tüm casusluk, sabotaj ve istihbarat hareketleridir.

Çöpçüden devlet başkanına kadar herkes beşinci kol için faaliyet gösterebilir.

Beşinci kolun çalışanları:

1- Özel olarak yetiştirilmişler: Bunlar beşinci kol teşkilatının en değerli çalışanlarıdır. Ekibin beynini oluştururlar.

2- Bilim zümresi, sanatçılar, film yıldızları: Bu kişiler daimi görevli olmayan daha çok tek ya da birkaç görev için ülkeye sokulan şahıslardır.

3- Yerli unsurlar: Bunlar çoğunlukla ayrı bir ideolojiyi benimsemiş devlet otoritesine aykırı hareket edenler ya da devletin yaptıklarından hoşlanmayanlardır.

4- Çıkarcı kesim: Bu kişiler çıkarları için parayla satın alınır ve her türlü işte kullanılabilirler.

5- Hiç bilmeyerek alet olanlar.
Nasıl?
Tanıdık geldi mi sıraladıklarım?
Bize düşen görev nedir?
5. sınıfa girmemek:)
Nasıl yapacağız?
Sadece ve sadece RESMİ BEYANLARI esas alacağız.

Peki 5. KOL nasıl çalışır?
Beşinci kol, insan psikolojisini ve sosyolojiyi çok iyi bilir. Beşinci kol mukavemeti yüksek bir toplumda çalışamayacağını bildiği için öncelikle bu kesime saldırır. Medya, beşinci kol için çok iyi bir araçtır. Bunu bilen beşinci kol medyayı kullanarak ülkeye genel ahlakı bozucu ve kültür seviyesini düşüren filmler sokar. Ulusal medyayı kullanarak yine aynı amaca yönelik programları televizyonlarda yayınlatır. Hatta izlenirliği artırmak için halk içinde itibar görmüş sanatçıları bu işe alet eder.

Beşinci kolun en önemli silahlarından biri de modadır. Moda beraberinde israf ve lüksü getirir. Bu da bol para harcamak demektir. Para yoksa suistimal imdada yetişir.

Beşinci kol ekonomik durumu kullanarak insanları kolay para kazanmaya teşvik eder. Şans oyunlarını peşi sıra ülkeye sokarak daha büyük bir batak olan kumara doğru geçişi kolaylaştırır.

Beşinci kol boş bir gençlik yaratmak için bir an bile durmaz. Gençliğin yapısından yararlanarak onu ahlaksızlaştırmak için her şeyden faydalanır. Uyuşturucu, fuhuş ve eğlence düşkünlüğü bunların en başında gelir.

Kumar, fuhuş ve içki düşkünlüğü beşinci kolun sahip olduğu en büyük üç silahtır. Toplumun etik yapısına tümüyle saldırır. Dürüst kavramların yerini zamanla dolandırıcılık, zevk ve eğlence alır.

Beşinci kol halk düzenine de saldırır. Mevcut rejimi yıkmak ya da korumak için farklı ideolojiler benimseyen bir toplum oluşturur. Halkı birbirine düşürmek için terörü ya da eylemsizliği kendi çıkarlarına alet eder.

Sonuçta beşinci kol: Ahlaksız ve bilgisiz bir gençlik, sadakatsiz bireyler, fizyolojik ve psikolojik açıdan rahatsız bir toplum yaratmayı amaçlar.

Tüm bu bilgiler açık medyada mevcut, ama bilerek alıntıladım ki neler olup bittiğiyle mukayese edip YEM OLMAYALIM!

Bakın ülkemiz yıllardır FETÖnün 5. KOL FAALİYETLERİNE laboratuar oldu, hala devam ediyor. Şimdi soytarılar KHK ile soykırım uygulanıyor diyerek yüzsüzlüklerine yeni bir boyut ekliyorlar mesela.

Yazan: Ali Baba

Twitter: @ENBABA1881

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.